micon אתי שטוסר
שלח הודעה שלח הודעה
תמונת המטפל
צפה בתמונות נוספות(2)
דירוג נוכחי:
5.0
דרג את המטפל:
כנטורופתית אני מתמחה ביעוץ למחלות סכרת וכולסטרול. בניית תפריט מתאים לאורח החיים ולטיפול במחלה, תוך ליווי, תמיכה והקשבה. כרפלקסולוגית התמתחתי בבעיות אוטופדיות. כאבי גב ושלד, בעיות ברכיים, דורבן,כאבי ראש ועוד.בתחום הרפואה המשלימה אני עובדת כ 17 שנה. עבדתי 10 שנים בבית מרקחת בגדרה, רכשתי ידע רב ועניין בתרופות מרשם וללא מרשם ובנוסף יעוץ ואיבחון בבדיקות דם. בשנתיים האחרונות אני מנהלת בלוג באתר תפוז "בריאות בקלות" http://blog.tapuz.co.il/refua1965שם אני משתפת ומספרת אודות נטורופתיה,תזונה,אורח חיים בריא ופעילות גופנית.בחיי הפרטים אני עובדת ומיישמת את השיטה ,אורח חיים בריא ,תזונה נבונה ופעילות גופנית.

כנסו לאתר שלי
050-5552330
רחובות קיבוץ קבוצת שילר
לדף הפייסבוק שלי
האם יש קשר בין התזונה שלנו לבריאות ?

האם יש קשר בין התזונה שלנו לבריאות ?


מאת:
פורסם ב:
לימודי נטורופתיה ותזונה היוו לי פתח לעולם של תזונה ובריאות, הכרות עם מחלות וסימפטומים מערביים, גישה טיפולית מאוד מסוימת התורמת לרווחת האדם, לאורח חייו ובריאותו.
גישה האומרת ומדברת אנושיות, הומניות, הכרות עם גוף האדם, חיזוק החיבור בין הגוף והנפש של המבריא.

טיפול ויעוץ נטורפתי מאוד שונה מיעוץ הומאופטי או רפואה סינית למשל, כיון שהוא דורש מהמבריא השתתפות מלאה ,לקיחת אחריות ושינוי גישה,כשינוי התפריט התזונתי ,בדיקה של מרכיבי תזונה כדי להבין האם קיימת רגישות או אלרגייה למזון מסוים.
שילוב פעילות גופנית בחיי היום יום ,העלאת המודעות למצבו הבריאותי והפיזיולוגי, הורדת מתחים בדרכים שונות.

הטיפול הנטורופתי משתלב היטב עם הטיפול השמרני, הקונבנציונלי , עם הטיפול התרופתי שהאדם לוקח כיון שאסור לנו כמטפלים לבקש מאדם לא להשתמש בתרופות אותם רשם הרופא ,אך אנו יכולים לבקש את המבריא ,עם השינוי בסימפטומים והטבה בבריאותו להוריד מינון של תרופות ולהפסיק שימוש בהם. כמובן בשיתוף הרופא וובחינת תוצאות בדיקות הדם

כנטורופתית מצאתי שישנם אנשים שיקבלו את העיצות התזונתיות ותוספי התזונה ואו צמחי מרפא ויישמו אותם אחד לאחד. אנשים אלו מוכנים ומקבלים את השינוי . הגיעו ליעוץ מתוך רצון וקבלה, מתוך מוכנות גדולה "לקחת את עצמם בידיים" ,לקבל אחריות על בריאותם , יש להם תמיכה משפחתית מצד אחד ורצון עז מצד שני לצאת ממעגל המחלה בכוחות עצמם ותוך קבלת הלווי והתמיכה של הסובבים כולל המטפל.

בנוסף פגשתי מבריאים הרוצים ופונים ביוזמתם ליעוץ וטיפול ,מתחילים את התהליך אבל לא עומדים בו. מוצאים קושי רב בהתמדה, באירגון ,ניהול סדר היום וקיום התפריט . מרגישים לא מוכנים ,בשלים להמשיך.
כמו כן כמובן ישנם כאלו המפסיקים את התהליך בגלל שאינם רואים תוצאות מידיות. או שהם מצאו שהקשר עם המטפל אינו נכון להם.

בניית תפריט תזונתי אינו בהכרח דרקוני וחד גוני, הדבר תלוי במחלות, בסיפטומים שהאדם משדר . לרוב ניתן לבנות תפריט המתאים לאורח חיי המטופל , לשינוי אותו הוא מבקש ורוצה להשקיע.

כנטורופתית אני מאוד משתדלת לתחקר ולשאול את המבריא שאלות רבות ומקיפות כדי להכיר ולדעת מי מולי, מה הוא אוהב או לא אוהב לאכול, לתת מגוון רחב של מזונות ומתכונים בכדי להקל ולקדם את התהליך.

המודעות לתזונה נבונה, תזונה בריאה ונכונה,הנטייה לאכול מזון מבושל וביתי עשיר בתבלינים טריים או יבשים אותם ניתן לקנות בחנויות נבחרות או לגדל באופן עצמאי ומצד שני מזון המכיל כמה שפחות חומרים משמרים ,צבעי מאכל, מונוסודיום גלוטומט , נתרן וחומרים כימיקליים ותעשיתיים אחרים עולה ומתגברת הן בתקשורת ,בתוכניות אוכל שונות והן במסעדות , לכן לתזונאים, לנטורופתים ואנשי מקצוע בתחום התזונה יש מקום רב וערך כדי להעשיר ולתת מהידע אותו למדו , התנסו והתמחו.

למזון , לאוכל יש מקום חשוב ועיקרי באורח חיינו, בשמירה על בריאותינו , בחיזוק הגוף ושמירה על בריאות הנפש.

לתזונה נבונה ונכונה יש יכולת להעצים ולחזק את הגוף , לשפר את היכולות והתפקודים הגופניים והנפשיים הן בעיתות של מחלה וכמובן על אחת כמה וכמה במצב של בריאות.

החזון שלי הוא "להעצים את כוח הריפוי הטבעי של הגוף ע"י הגברת המודעות בעולם" .

מה דעתכם ,האם המשפט "אנו זה מה שאנו אוכלים" , נכון?

האם לתזונה יש השפעה על בריאותנו או מחלותינו ?

תודה רבה ואשמח לתגובות,
אתי שטוסר נטורופתית ורפלקסולוגית בכירה, מעצבת דרך לאורח חיים בריא.
תגובות הגולשים (0)
עוד בכתבות...