micon קרני צור
שלח הודעה שלח הודעה
תמונת המטפל
צפה בתמונות נוספות(1)
דירוג נוכחי:
4.7
דרג את המטפל:
קרני צור היא מבחירי האסטרולוגים בארץ ואסטרולוגית הבית של אתר פיטאקה.
מיעצת בכל תחומי החיים: מפה אישית / זוגית / עיסקית / הכוונה ליעוד ולמקצוע / הכוונה להורים ועוד.
מפתחת את שיטת אסטרולוגיה הוליסטית, יוצרת את קלפי האסטרולוגיה ומלמדת אסטרולוגיה ברחבי הארץ.

כנסו לאתר שלי
054-4777279, 04-6619146
כרמיאל מעלה צביה
לדף הפייסבוק שלי
החרפושית – מזל סרטן החדש

החרפושית – מזל סרטן החדש


מאת:
פורסם ב:
ושוב אנו חוזרים אל מחוזות מצרים העתיקה, המופלאה, בה הידע על האסטרולוגיה רב ושורשי האסטרולוגיה טמונים.

וכאשר אנו מחפשים שם את מזל סרטן, בציורי הקיר על המקדשים המרהיבים, אנו מוצאים תמונה מעט שונה ממה שהיינו מצפים. את כל שאר המזלות אפשר לזהות בקלות – האריה, השור, העקרב, הקשת... אבל כאשר אנו מגיעים אל מזל סרטן אנו מגלים בו לא את חיית החוף החביבה והפחדנית, אלא את סמלה של החרפושית.

החרפושית במצרים היא סמל רב עוצמה. אותה חיפושית הזבל השחורה, המצויה, עבור המצרים ממש לא היתה "סתם חיפושית". החיפושית אשר מסוגלת להניע כדור ענק של מזון, גדול פי כמה ממידותיה שלה, סימלה עבור המצרים את הכוח האלוהי אשר מניע את גלגל החמה – והשמש נחשבה אצל המצרים לאל הגדול רא. החרפושית היא מבשרת השמש, מניעה את השמש ומרימה אותה בכל יום מחדש מעולם המתים אל מרומי השמיים, בכוח עצום. היא נחשבה לסמל הביטחון וההגנה, לסמל האצולה והאלוהות.

מעניין שמזל סרטן הוא המזל הקודם למזל אריה המקושר לשמש, ולכן אולי נחשב למבשרו של השמש כמזל המופיע בשמיים לפניו?

בנוסף החרפושית נחשבה לחיה אגדית אשר בוראת את עצמה יש מאין, נוצרת מתוך גלגל הזבל כפי שכדור הארץ נוצר מתוך השמש (תפיסה מדהימה ומדויקת על היווצרות כדור הארץ לגבי מצרים קדמונים, לא?). הפירוש המילולי של סמל החרפושית בכתב החרטומים היה "הוויה", "היווצרות" או "שינוי צורה".

כאשר ממשיכים להסתכל על מזל סרטן אנחנו רואים לאט לאט שכל האופי אשר יחסנו לו עד עכשיו: אנשים בייתים, משפחתיים, נוסטלגיים, שומרים את רגשותיהם בפנים – אינו מתאים כלל למהותו האמיתית של של המזל. כל המאפיינים האלה אינם קשורים למהות התדר של קבוצת הכוכבים "סרטן" בשמיים, אלא מתארים את מהותו של הבית הרביעי בגלגל הארצי.

מה זה אומר?

באסטרולוגיה ישנו משחק של גלגלים על גבי גלגלים. גלגל אחד הוא גלגל ארצי המחלק את השנה ואת השמיים ל 12 חלקים בלי קשר למזלות המקושרים אליו. חלק זה מדבר על ההתגשמות הארצית, היומיומית של הדברים – עבודה, משפחה, כסף, זוגיות... וגלגל אחר הוא גבוה הרבה יותר ומדבר על 12 תדרים עדינים – אלו הם המזלות האסטרולוגיים. בכל עידן הקשרים בין הגלגל הארצי לגלגל השמיימי משתנים.

בעידן הטלה מזל סרטן היה מקושר לבית הרביעי, או לחלק הרביעי של הגלגל הארצי – ומכאן שדרך הביטוי של התדר הכוכבי העדין היתה מקושרת לכל מה שבית 4 מקושר אליו – משפחה, אימהות, ילדות... ומכאן מזל סרטן קיבל את המאפיינים שלו, אשר למעשה שגויים ואינם באמת מתארים את התדר הכוכבי, אלא את הביטוי הארצי אשר התאים לתקופה אשר הסתיימה לפני 2000 שנים. ב 2000 האחרונות, בעידן הדגים אשר בו אנו נמצאים, מזל סרטן מקושר כבר לבית החמישי אשר מדבר על ביטוי יצירתי, כישרונות שונים, בטחון עצמי וגיל הנעורים, והנה ממש בקרוב עם כניסת מזל דלי הוא יעבור לבית השישי אשר מסמל את חיי היומיום הפרקטיים.

אבל לפני שנלך לאיבוד במספרים ומשמעותם – בואו ננסה להתחקות אחר התדר הכוכבי המיוחד אשר נושאת החרפושית – ולא בביטוי הארצי אשר התדר הזה מקבל בכל עידן ועידן.

מזל סרטן הוא אחד משלושת מזלות המים: סרטן, עקרב ודגים. והוא מייצג את המים בצורתם הפעילה, המניעה והמשפיעה. (עקרב – מים בצורתם היציבה fixed, דגים – מים בצורתם המשתנה והמקבלת mutable). היות וכל שלשה מתחלקת לשלושת הסימנים +, - ו ניטרלי – הרי שמזל עקרב הוא הניטרלי, דגים הוא המינוס והסרטן הוא הפלוס.

עבור אלמנט המים הצורה הפעילה שלהם היא דרך הביטוי הכי מתאים – למעשה מים עומדים ויציבים הופכים לביצה עכורה, מאגר מים שרק מכיל מים מבלי להוציא אותם הופך גם הוא לבסוף למשהו מת (כמו ים המלח) ואילו מים בתנועה ובפעילות הם כמו המעין הנובע אשר בו המים כל הזמן בתנועה ובשל תנועתם מנקים כל הזמן את עצמם. המים הם סמל לעולם הריגשי שלנו ומזל סרטן מדבר על היכולת של הרגשות שלנו להיות כל הזמן בתנועה, להיות פעילים, להיות מבוטאים ולצאת החוצה.

גם הגוף הרגשי אשר מקיף את גופנו דומה במהותו לבועת מים גדולה אשר מקיפה אותנו ואמורה להיות כל הזמן בתנועה – הרגשות אמורים להיות נחווים, עוברים דרך הגוף הרגשי וזורמים הלאה עד לשחרור טבעי. הרבה מן המחלות נובעות מחסימות רגשיות אשר מונעות מגוף הרגש המיימי שלנו להיות בתנועה מתמדת.

בעידן הטלה, כאשר דרך הביטוי של המים בצורתם הפעילה היתה בזירה של בית 4 הביטוי הריגשי נעשה בעיקר דרך משפחתיות (בית 4 באסטרולוגיה הוא בית המשפחה). בעידן הדגים הנוכחי הביטוי הריגשי יצא החוצה בדרכים יצירתיות, אומנותיות ותיאטרליות (בית 5 הוא בית הכישורים וההנאות) וכאשר נגיע לעידן הדלי אשר יחל בעוד 360 שנים, אבל ניצניו מתחילים להופיע כבר עכשיו – נגלה שדווקא חיי היומיום שלנו שופעים רגשות (חיי היומיום מקושרים לבית 6 אשר בקרוב יהיה מקושר אל תדר הסרטן).

בצעידה לעבר עידן הדלי אנו מגלים דבר נוסף – בית 6 באסטרולוגיה הוא לא רק בית חיי היומיום הפרקטיים, אלא גם הבית המקושר לנושא הבריאות. נראה שאנו מתחילים עתה עידן בו הקשר בין הבריאות הפיסית והמצב הריגשי הוא הדוק מאי פעם ויתכן שצירוף זה מעיד גם על כיוון של רפואה שעיקרה תהיה מתן ביטוי לרגשות והכנסת הרגשות לתנועה פעילה על מנת לשחרר מחסומים ריגשיים.

אז – כאשר אנו מתנסים להתחקות אחר התדר האסטרולוגי העדין של החרפושית האצילית אנו מגלים כי

האופי של תדר החרפושית (או מזל סרטן החדש) – מדבר על אנשים יוצרים, הנותנים ביטוי פעיל ודינאמי לרגשות שלהם וכאלו שיכולים גם על ידי האומנות והכישורים שלהם להניע אנשים אחרים לבטא את רגשותיהם.

המסע אותו עברו בני מזל סרטן באלפיים השנים האחרונות, ואולי עדיין עוברים אותו, הוא היכולת להוציא החוצה את הרגשות ואת הביטוי הרגשי מן הזירה המשפחתית החוצה, לעבר האפיקים של הביטוי היצירתי.

והתפקיד של בני מזל סרטן עם המעבר אל עידן הדלי הוא להפוך את הביטוי הרגשי ואת היצירתיות לרפואה החדשה, כמו גם להכניס את נושא הביטוי הרגשי אל כל החוויה היומיות הפשוטה.
תגובות הגולשים (0)
עוד בכתבות...