micon אתי שטוסר
שלח הודעה שלח הודעה
תמונת המטפל
צפה בתמונות נוספות(2)
דירוג נוכחי:
5.0
דרג את המטפל:
כנטורופתית אני מתמחה ביעוץ למחלות סכרת וכולסטרול. בניית תפריט מתאים לאורח החיים ולטיפול במחלה, תוך ליווי, תמיכה והקשבה. כרפלקסולוגית התמתחתי בבעיות אוטופדיות. כאבי גב ושלד, בעיות ברכיים, דורבן,כאבי ראש ועוד.בתחום הרפואה המשלימה אני עובדת כ 17 שנה. עבדתי 10 שנים בבית מרקחת בגדרה, רכשתי ידע רב ועניין בתרופות מרשם וללא מרשם ובנוסף יעוץ ואיבחון בבדיקות דם. בשנתיים האחרונות אני מנהלת בלוג באתר תפוז "בריאות בקלות" http://blog.tapuz.co.il/refua1965שם אני משתפת ומספרת אודות נטורופתיה,תזונה,אורח חיים בריא ופעילות גופנית.בחיי הפרטים אני עובדת ומיישמת את השיטה ,אורח חיים בריא ,תזונה נבונה ופעילות גופנית.

כנסו לאתר שלי
050-5552330
רחובות קיבוץ קבוצת שילר
לדף הפייסבוק שלי
חשיבות ויטמין B12 לבריאות.

חשיבות ויטמין B12 לבריאות.


מאת:
פורסם ב:
ויטמין B12 הינו אחד מהויטמינים והקו-אנזימים החשובים בגופינו.
חסר בוויטמין זה מתהווה והופך לכרוני עם השנים, לכן חשוב להכיר את תכונותיו, יתרונותיו וחסרונו של רכיב תזונה זה כדי להבין השפעותיו על גופינו ובריאותינו.
זהו אחד מתוספי המזון שאני מאוד אוהבת לבדוק ולוודא שאכן אין חסר בו, שאינו משפיע על הסימפטומים הגופניים והפיזיים והנפשיים.

ויטמין זה נמצא אך ורק במוצרים מן החי- בשר,עוף, ביצים, מוצרי חלב בעלי אחוזי שומן גבוהים. נמצא ביסודות קורט במזונות מותססים ככרוב כבוש,וסויה.

ויטמין B12 משפיע מאוד על הרבה תפקודים גופניים וקוגנטיבים, חשיבתיים של האדם.
זיכרון קצר,מצבי רוח,דיכאון,עייפות, ירידה בתיאבון, קושי לקום בבוקר,סחרחורות, נקודות שחורות מול העיניים,כאבים בגוף "שעוברים ממקום למקום ".נימול עקצוץ בכפות הידיים והרגליים, עלעול בשפה, כלומר בגלל חוסר ריכוז השפה, הדיבור לא ברור ,המשפטים לא בהירים, שוטפים ונהירים .
בבדיקות הדם הרמה הנבדקת היא מ 150-900 בערך.לעיתים יש מצבים בהם רופאים רואים נתון שהוא 250-400 ואומרים שהכל תקין.
לדעתי וניסיוני האישי ובקרב המטופלים שלי רמה זו היא נמוכה, מראה על ספיגת ויטמין נמוכה מהמזון, ולכן יש צורך בתוספת תזונה.

אנשים המועדים לחוסר תזונתי זה הם:
צמחונים- כיון שאינם אוכלים מוצרים מן החי. תשומת לב נדרשת לנשים בהריון או מניקות, כיון שהמאגרים נמוכים עד אפסיים.
אישה או גבר שאכלו בשר ומוצרים מן החי והפסיקו בשלב מסוים בחייהם בשל סיבות שונות הרמה בגוף נשמרת עד חמש שנים, אחר כך ישנה ירידה בוויטמין B12בסרום הדם. הסימפטומים מתחילים בתקופה זו, לכן חשוב לעקוב ולהרגיש את השינויים החלים בגוף.
אנשים מבוגרים מגיל 60 ומעלה- כיון שאם הגיל ספיגה של ויטמין זה יורדת דרך התזונה.
אנשים המשתמשים בתרופות כרוניות, לסוכרת, לצרבת ,תרופות לשיכוך כאבים ועוד, כיון שתרופות אלו מורידות חומצה המופרשת בקיבה, העוזרת לוויטמין B12 ,להיספג.
אנשים שהינם אנמיים, יש להם חסר בברזל בדם, גם כתוצאה מחוסר ברזל, המוגלובין וגם בשל חוסר בספיגת B12 - מהתזונה ומרגישים את הסימפטומים הנזכרים למעלה.
נשים וגברים וילדים שאינם אוכלים בשר ועוף לעיתים קרובות, כ 1-3 פעמים בשבוע, אמליץ על תוספת.
נשים הנוקטות בדיאטה קיצונית לירידה מהירה במשקל, נשים הנוטות לאכול מעט כדי לשמור על דיאטה.
גברים ונשים החולים בפיברומיאלגיה, ניתן למצא חוסרים בוויטמין B12 .
הטיפול התרופתי המומלץ הוא כדורים לבליעה או זריקות שניתנות פעם בשבוע ואחר כך פעם בחודש. אני באופן אישי לא ממליצה על הזריקות כיון שהם מאוד כואבות גם בנוסף נותנות לגוף רק דחיפת אנרגיה ראשונה ולאחריה הגוף שוב מגיע למצב של חסר ואז מקבלים זריקה נוספת.
מינון יומי מומלץ הוא 400 מק"ג ליום. הכדור למציצה ואו הטיפות מכילות 1000 מק"ג.
כפי שאתם מבינים אני בעד כדורים למציצה או טיפות וויטמין B12 שאותם לוקחים באופן קבוע כל יום או לסירוגין, כל יומיים וכך הגוף מקבל מנה יומית קבועה ושומר על איזון ורמה שעולה באופן קבוע בדם.

התמונה להמחשת הנושא בלבד.

בברכה אתי שטוסר,נטורופתית ורפלקסולוגית בכירה, מעצבת דרך לאורח חיים בריא.
תגובות הגולשים (2)
.1
פשוט וברור :)
אורח 23.3.12
.2
תודה רבה.
אתי שטוסר 23.3.12
עוד בכתבות...