micon דיאנה לרנר
שלח הודעה שלח הודעה
תמונת המטפל
צפה בתמונות נוספות(1)
דירוג נוכחי:
3.5
דרג את המטפל:
נטורופתית ND ומטפלת מומחית בפרחי באך BFRP רישיון UPK-2010-1007L.

את התמחותי בפרחי באך קיבלתי במרכז באך העולמי (Mount Vernon) שלוחת לונדון, אנגליה.
בנוסף, הוכשרתי כמרצה להסמכת מטפלים בתחום פרחי באך. בשנים האחרונות מעבירה סדנאות פרטיות ומרצה במכללות שונות בארץ, הן למטפלים, והן לקהל הרחב.

אני מתמחה בטיפול במקרים של אי איזון רגשי: פחדים, דיכאון, חרדות, הפרעות קשב וריכוז, הפרעות אכילה ועוד.

בין מטופליי נמנים נשים, גברים, ילדים ואף חיות מחמד.


בעלת קליניקה מצליחה ברעננה ובמקרים דחופים ניתן מענה עד בית המטופל/ת.

כנסו לאתר שלי
054-400051
רעננה בר אילן 37
לדף הפייסבוק שלי
ההתמחויות שלי
הריון ולידה
פרחי באך
הילינג
הרזיה
תינוקות
הפרעת קשב וריכוז
הרגלי אכילה
נטורופתיה

מתבגרים - חרדת חזרה ללימודים ולחץ חברתי

מתבגרים - חרדת חזרה ללימודים ולחץ חברתי


מאת:
פורסם ב:
כל שנת לימודים חדשה בתיכון מכניסה חרדות ופחדים בילדינו:
האם אני מספיק טוב להתקבל לקבוצת כדורגל? האם אני מספיק חכם ל-5 יחידות? ילדות אחרות נראות הרבה יותר מפותחות ממני!

איך אני משתלב
שייכות - היא אחת הסיבות הכי מטרידות של מתבגרים כיום. דאגות אם ימצא קבוצה של נערים, נערות שיקבלו אותו כמו שהוא ויראו בו כחבר. מקלט בטוח זה בא בהרבה צורות: השתייכות לקבוצות ספורט, מועדונים, פעילויות מחוץ לבית הספר ומעגלי חברויות.

כמו שאתם בטח זוכרים מתקופת התיכון שלכם, בכל שכבה היו מקבצי תלמידים שהשתייכו לקבוצה זו או אחרת, לדוגמא: ספורטיים, פריקים, ערסים, חנונים וכו'. ואולי שמות של הקבוצות משתנה עם השנים אבל הצורך בשייכות נראה נצחי. תעודדו את הילדים בפעילויות המבוססות על תחומי העניין שלהם, על החוזקות שלהם ולא כי המרדף אחרי דבר זה או אחר ישייך אותם אוטומטית לקליקה רצויה.

איך אני נראה
בתיכון ואף בחטיבה מאוד חשוב לבוש ומראה החיצוני. קליקות שונות מאמצות לעצמן מותגי אופנה ידועים כתלבושת בית הספר. עיצוב שיער, סגנון איפור, פירסינגים, קעקועים – כל אלה נותנים למתבגרים ייחודיות כאדם וגם כחלק מהקליקה. על נערות מופעל לחץ להדגיש את המיניות, הן במראה החיצוני, והן בהתנהגות. מדד הגבריות אצל נערים נמדד על פי גובה והתפתחות פיזית.

במיוחד בקשר אמא-בת הערות ציניות וביקורתיות כלפי מראה חיצוני של הנערה יכולה לבייש, לפגוע ולהפעיל לחץ מיותר על יחסים שלרוב מהתחלה מאתגרים. אם הרצון לבקר את הלבוש, התסרוקת של בתך חזק תנסי לקחת כמה צעדים אחורה, אולי אף תחפשי תמונות מתקופת התיכון שלך ותזכרי איך זה היה בזמנך. מעבר ששתינן יכולות לצחוק מתקופות אלה, הסתכלות על תמונות יכולה להיות הזדמנות נהדרת להעלות את נושא מראה החיצוני והחרדות שקשורות לו. תמונות יכולות להיות ראיה שגם האם נאבקה עם אותם הבעיות בצעירותה.

האם אני חכם מספיק
מתבגרים הנכנסים לתיכון לראשונה מתחילים להבין שבתקופת לימודים זו יקבע אם ימשיכו לאוניברסיטה, לאיזו אוניברסיטה, איזה תפקידים יוכלו לקבל בצבא, לאיזה עבודות יוכלו להתקבל בעתיד. הלחץ המתמיד הזה יכול להימשך עד סוף שנת הלימודים, המתבגרים מבינים שכאן יקבע העתיד שלהם. בתיכון מתחילה התחרותיות האקדמית, הלימודים נהיים קשים יותר עם דרישות גבוהות יותר, שיעורי הבית מתארכים והמורים פחות מתחשבים. האתגר הוא להבין: "האם אני מספיק חכם להתמודד עם כל זה, בעצמי?"
תנסו להזכיר לילדכם שקבלה לאוניברסטאות נמדדים על פי כמה מדדים שונים. ילדים שמאתגרים את עצמם עם קורסי 4,5 יחידות ומצליחים נחשבים מועמדים טובים יותר מאשר תלמידים המקבלים ציונים גבוהים במגמות עם פחות יחידות. בכל מקרה ציונים של שנת הלימודים הראשונה של התיכון לא נלקחת בחשבון אלא שנים יותר מאוחרות, בגרויות ופסיכומטרי.
תבטיחו לילדיכם שיש להם את היכולת להצליח במבחנים ולקבל ציונים גבוהים. תעודדו אותם לבוא אליכם לעזרה במקרה של קושי או בלבול בנוגע למטלותיהם הלימודיות. תנסו להיות מעודכנים בלימודים שלהם ושיעורי הבית. אל תחכו לתעודה ראשונה כדי להבין מה מצבם האקדמי. תגידו שתעשו כל מה שנדרש כדי לעזור להם להצליח, אפילו לקחת מורה פרטי במידת הצורך.

ואם ישאלו אותי גם
ללא ספק ילדיכם שמע סיפורים על ילדים שמעשנים, לוקחים סמים ושותים אלכוהול בין קוטלי בית הספר. אולי אף ראו בעיניהם חלק מדברים אלה. מה הוא אמור לעשות אם יראה ילדים אחרים מעשנים או שותים בשירותים או בגינת בית הספר? ומה אם יבקשו ממנו להצטרף? אלה שאלות טעונות לחץ, במיוחד כאשר מדובר בנער או נערה שלא רוצים להיות דחויים ע"י אף אחד.
מתבגר שלכם לרוב לא אשתף אתכם בלחץ חברתי המופעל עליו לעשן, לשתות, לקחת סמים או לקיים יחסי מין. רצוי שזה יבוא מצידכם להעלות את הנושא. אתם יכולים להגיד: "שמעתי סיפורים על ילדים שמעשנים בשירותי בית הספר. זה כל מה שהם עושים שם?"

לא משנה מה תהיה תשובתו של המתבגר לשאלה זו, לכם זה נותן פתח לדבר על כללים והתנהגות שמוסכמת על שניכם. השיחה בינכם צריכה לכלול הגיון מאחורי החוקים, זה לא הזמן להגיד "פשוט תגיד לא!". בזמן שמתבגר שלכם מפתח ערכים ואמונות משל עצמו, זה חיוני שתבהירו לו מהם העקרונות וערכים שלכם.

איך אני מפסיק את ההתגרות
מתבגרים שנכנסים לראשונה לתיכון לעיתים מפחדים מהתעללות ע"י ילדים מכיתות גבוהות יותר, או מתבגרים שלא התקבלו לקליקות רצויות יכולים להפוך למשא להשפלה והקנטה על ידם. אם ילדכם עבר התעללות ע"י תלמידים אחרים בעבר, תיכון יכול להיות מקום אכזרי יותר מבחינה זו. התנתקות מחיי חברה, הפסקת חוגים ופעילויות שתמיד היו אהובות עליהם יכולה להווה סימן שמשהו לא בסדר.

כדי להיות עם יד על הדופק תוודאו שאתם מכירים את הנהלים של בית הספר בנוגע להתעללות בין תלמידים.

פרחי באך
WALNUT תתמוך בשינוי ותגן על המתבגר מהשפעות חיצוניות לא רצויות.
LARCH מחזקת את הביטחון עצמי וגם ביטחון בידע הנרכש.
CRAB APPLE עוזרת להרגיע את הצורך בהתעסקות סביב מראה החיצוני, מחזקת את דימוי העצמי.
MIMULUS תמצית מטפלת בפחדים ממקור ידוע, ועוזרת מאוד לביישנות.
RESCUE REMEDY – תמיד מומלץ להחזיק בתיק, מרגיע לפני מבחנים ובכלל לכל המצבים המלחיצים שפוקדים את ילדינו בחיי יום יום.
ELM – אם מתבגר מרגיש המום מאחריות שעל כתפיו, כמות השיעורים והציפיות וכתוצאה ביטחונו מתערר, התמצית תחזק את הביטחון ותראה שיש את היכולת לעמוד בכל מה שנדרש.
AGRIMONY למתבגרים שלא משתפים, לא מדברים, מסתירים את צרותיהם ע"י שתייה, לקיחת סמים.
ROCK WATER תמצית מטפלת בנוקשות ופרפקציוניזם. למתבגרים שקובעים לעצמם רף גבוה מדי וכאשר לא מצליחים להגיע אליו מתאכזבים ומלקים את עצמם רגשית.

www.bfrp.co.il
תגובות הגולשים (0)
עוד בכתבות...