נושא: זמן צפיה בטלויזיה
הי מור , הילד שלי "מכור" לטלויזיה,יכול להיות 5 שעות ביום.
כמה זמן רצוי לתת לילד לצפות ביום ,אם בכלל...
הגב
היי, בן כמה הילד שלך?
בכל מקרה 5 שעות זה המון זמן.. ובמיוחד בגילאים הצעירים. אז תחושתך מאד נכונה ואפ אפשר להפחית, או בהדרגה אפילו לנתב אותו לפעילויות אחרות (לפי גילו) זה מאד מומלץ. אני יודעת שהרבה פעמים זה אומר "עבודה" להורים.. :)

אנחנו החלטנו למשל, להוציא בכלל את הטלויזיה מהבית כשהילדים היו קטנים. בהדרגה בשלב מסויים, כשביקשו, ראו סרט אחד בוידאו. כשנוצר מרחב פנוי נפתחות אפשרויות חדשות..

בכל מקרה, חשוב לציין כאן את אחד המחקרים על סרטי בייבי איינשטיין ודומיהם לתינוקות. התגלה בפירוש שהם מזיקים ולא תורמים להתפתחות תינוקות. ההתפתחות הטובה ביותר למוח שלנו ומה שמזין אותנו ביותר מתגלה להיות מערכות יחסים.. מעניין, לא?

מקווה שזה עוזר..
הגב
שם:
אוליאנה מלמד
דירוג
מס' הודעות
0
האם משך הצפיה בטלויזיה נקבע לפי הגיל של הילד? אם כן, איך אפשר לדעת כמה לצפות ולאיזה גיל ?
הגב
צפיה מושכלת בטלויזיה מתרחשת בנוכחות תווך של אדם בוגר, הורה או אדם אחר, שיכול לגשר לילד תכנים קוגנטיביים ורגשיים.
הגיל אכן משנה משום שההתפתחות של המוח מאד משתנה מגיל לגיל, ואף שמגיל שנתיים המוח זקוק להזנה של רשמים רבים, הרי שהאיכות של ההזנה היא בעלת משקל רב.. הצפיה בטלויזיה מתנה קצבים מאד מהירים בדרך כלל, אך זה כמובן משתנה גם לפי התוכנית שבה צופים.

באופן כללי קצבים מהירים וזפזופים הם כ"מזוןזבל" ובמיוחד בגילאים הצעירים. ככל שילדים צעירים ה"הר" של לא מובן, לא ידוע הוא מאד גבוה. ככל שאנו גדלים אנו מבינים יותר את ה"חוקים" של העולם הזה ואיך מתנהלים בו.
המוח, שאחד מתפקידיו הוא מיון וארגון המידע, יכול לעבוד שעות לילה רבות יותר על תכנים לא איכותיים, בשעה שבמקום זאת ניתן להזין אותו ב- "מזון בריאות". אז לפי הגיל נשאלת השאלה מהו מזון הבריאות, מהם היסודות האיכותיים והערכיים שהיינו רוצים להזין בהם ילדים צעירים? האם הם נמצאים בטלויזיה, ואם כן - באיזה תוכניות.

מקווה שזה נותן לך הכוונה. אם תכתבי לי את גיל הילד אוכל להיות יותר ספציפית..

סופשבוע נעים,

מור
הגב
מנהל הפורום
ישנם 22 משתמשים מחוברים
רשומים 0 אנונימיים 22